چگونه آمار بازدید سایت را افزایش دهیم؟

چگونه آمار بازدید سایت را افزایش دهیم؟

16آذر

افزایش بازدید سایت رابطه مستقیمی با افزایش فروش دارد. یکی از دغدغه های مدیران و صاحبان کسب و کار افزایش بازدیدکنندگان سایت برای رونق گرفتن کسب و کار آنلاین خود هستند.


اگر از یک صاحب شغل یا یک بازاریاب بپرسید چه چیزی را در این دنیا از هر چیزی بیشتر دوست دارد، احتمالا به شما خواهد گفت : "مشتری بیشتر".
روش های زیادی برای افزایش ترافیک سایت وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره میکنیم.

بعضی از روش ها به نوعی کوتاه مدت هستند و بعضی دیگر روشهایی با تاثیر طولانی مدت. بسیاری از این روشها همیشه در حال تغییرند و این تغییر وابسته به بازخورد کاربران علایق آنها و تغییرات اجتماعی، گاه کم و گاه زیاد است.

از مهمترین و معروفترین روش های افزایش بازدید سایت تبادل لینک است. در این مقاله به دیگر روش های نوین در افزایش بازدید سایت خواهیم پرداخت. با رعایت این نکات شما خواهید توانست 10 الی 20 درصد افزایش بازدید داشته باشید، البته این روشها نیازمند صبر و تامل زیادی هستند. پس از اعمال این روشها برای اینکه تغییرات قابل مشاهده شود فرصتی یک هفته ای الی یکماهه نیاز است. 

این روشها را میتوان به سه بخش تقسیم بندی نمود 
بخش اول :  
مربوط به راه کارهایی است که روی سایت شما اعمال میشود. که به طور معمول نسبتا ساده هستند و به راحتی انجام میشوند.
بخش دوم : 
مربوط به روشهایی است که از طریق سایت های دیگر قابل انجام است. این روشها نسبتا دشوارتر از بخش اول هستند.
بخش سوم : 
استفاده از شبکه های اجتماعی است که از اهمیت ویژه ای در افزایش بازدید و سئو برخوردارند. 

بخش اول سایت یا وبلاگ شما

محتوای خلاقانه : 
پس از آپدیت جدید گوگل به نام گوگل پاندا اهمیت محتوای سایت میان وبمسترها از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است.
سعی کنید همیشه محتوای نو و جدید ایجاد نمائید و از کپی کردن مطالب دیگران بپرهیزید، در حال حاضر آن کسی که محتوای جدید و خلاقانه ای تولید میکند حرف اول را میزند.
هنگامی که کاربر وارد سایت شما میشود خیلی سریع به آخرین ارسال های شما نگاهی می اندازد. سعی کنید نخستین پاراگراف مطالب شما آنچنان جذاب باشد تا کاربر را مجاب نمایدتا در سایت شما بماند و مطالب را مطالعه کند.

سعی کنید سه خط ابتدای مطلب معرف کل مقاله باشد. سعی کنید با توضیحاتی کوتاه اما جالب شروع کنید، و اهمیت این مساله را جدی بگیرید و این نکته را در نظر داشته باشید که افزایش بازدید بدون نگه داشتن بازدیدکنندگان قدیمی امکان‌پذیر نیست.
محتوای شما نباید غلط املایی داشته باشد و محتوا باید کاملا روان و کامل باشد. بهترین زمان ارسال مطالب طبق بررسی های انجام شده صبحها بین ساعت نه الی یازده میباشد، در این بازه‌ی زمانی شما میتوانید بشترین آمار بازدید کننده را به سایت خود جذب کنید.

طراحی سایت حرفه‌ای
طراحی سایت حرفه ای و اصولی یکی از مهمترین روشهای جذب بازدیدکننده میباشد. کاملا واضح است که میبایست محیطی فراهم شود تا میل به ماندن در سایت و حتی بازگشت دوباره  به وبسایت در کاربر ایجاد شود. حالت ایده آل برای یک مدیر سایت این است که کاربران سایت را به لیست علاقه مندیهای خود اضافه نماند.

در طراحی سایت خود از انیمیشن در حد متعارف استفاده نمائید، استفاده نامتعارف و زیاد از انیمیشن و افزونه های دیگر باعث کندی صفحه و بعضا کندی حرکت موس میگردد که این اتفاق برای کاربر ناخوشایند خواهد بود. از CSS3 استفاده نمایید، زیرا حجم کمتری در مقایسه با تصاویر اشغال میکند و سرعت لود شدن صفحه به شکل محسوسی بالاتر میرود.

همیشه باید نگران این موضوع باشیم که کاربران چه میزان در سایت ما میمانند
 تعداد بازدیدکننده های ما در یک روز نشاندهنده موفق بودن سایت نیست بلکه بازگشت بازدیدکننده به سایت ما ملاک موفقیت است.

یکی از اصول جذب بازدیدکننده خبرنامه است 
با ایجاد خبرنامه و دریافت اطلاعات افراد و ارسال آخرین مطالب به ایمیل آنها، این مجموعه از بازدیدکنندگان را به کاربران ثابت سایت خود تبدیل میکنید. در صورتی که شما اصول ایمیل مارکتینگ را رعایت کنید نرخ تبدیل شما بالا رفته و در جذب بازدید کننده موفق خواهید بود.

هدف سایت خود را مشخص کنید 
بسیار دیده میشوند سایت هایی که بدون هدف اغاز به کار میکنند اگر شما از این دسته سایت ها دارید هیچ وقت دیر نیست سعی کنید هر چه زودتر هدف خود را مشخص کنید.پس از انتخاب هدف شما باید کلمات مهم خود را مشخص کنید و براساس همین کلمات شروع به نوشتن مقالات کنید و همیشه به یاد داشته باشید که کاربران بر اساس کلمات مهم شما سایت شما را می شناسند هر سایتی در ذهن هر کاربری به چند کلمه کوتاه خلاصه میشود اگر شما بتوانید این کلمات را خودتان در ذهن کاربر جا بیاندازید به یک هدف بزرگ رسیده اید.خیلی سخت هست که شما بتوانید ذهن و نوع تفکر یک انسان را تغییر بدهید اما اگر شما بتوانید در برخوردهای اول یک تصور خاص و متفاوت در ذهن کاربر ایجاد کنید بازدید کننده ی ثابت خود را ایجاد کرده اید.

به مطالب خود المانهای گرافیکی و جداول و نمودار اضافه نمائید
استفاده از تصاویر و نمودار و جدول در بعضی موارد خیلی سودمند است. و باعث اعتبار بخشیدن به محتوای شما میگردد. شاید مشابه مطالب شما بسیار باشد ولی شما با استفاده از تصویر و نمودار به بازدید کننده نشان میدهید که متفاوت هستید. در عین حال بازدیدکنندگان زیاد دوست ندارند مطالب طولانی و بدون تصویر بخوانند. با استفاده از تصاویر شما قادر خواهید بود، ورودی بدست بیاورید. Bing Image و Google Image مهمترین منابع جستجوی تصاویر بین کاربران هستند. به دست آوردن بازدیدکننده از این دو منبع بسیار ارزشمند است. لذا برای دست یافتن به این مهم باید حتما تصاویر بهینه سازی گردد. 

توجه به آمار در سئو بسیار حائظ اهمیت است
 تحلیل و بررسی آمار باعث میشود سریعتر نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی نمائید و با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت باعث پیشرفت شگرف در سایت خود شوید. برای این کار میتوان از ابزار گوگل آنالیتیکز استفاده کرد.

به سایت های مرتبط با محتوای خود ارجاع بدهید
 وب برای این ساخته نشده است که فقط متن و تصویر باشد وب ساخته شده است که لینک باشد.کاربران وقتی پست های شما را میخوانند بیشتر از هر چیز منبع میخواهند انها بیشتر مطالبی را مورد قبول میدانند که به منابع معتبر ارجاع داده شوند.
مهم نیست که ارجاع شما به یک پست داخلی باشد و یا خارجی مهم این است که بازدید کننده توسط شما به بخش های دیگر منتقل شود.شما باید سعی کنید بازدید کننده را به دنبال موضوع خود بکشانید بهترین کار هم ارجاع دادن ها میباشد که بازدید کننده بیشتر بخواهد.بیشتر خواستن بازدید کننده باعث میشود به سایت شما دوباره سر بزند و یا به سایت های دیگر برود.

ادامه دارد ...

نظرات (0)

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.